Moje pirackie jestestwo

 - Pani Kapitan, przyszedł kolejny!
Majtek posłusznie wymknął się z kajuty zostawiając ich sam na sam. Cassilera, paląc fajkę odwróciła się powoli od okna.
- Więc jesteś tu nowy, co? Chciałeś się ze mną widzieć, Drogi Czytelniku? Oto jestem. Siadaj – wskazała nowo przybyłemu mały taboret naprzeciwko jej biurka i sama usiadła. 

– Jestem Kapitan Cassilera i jestem dowódcą tej łajby od sierpnia 2012 roku. Przy okazji, na imię ma "Pomruk Nocy" i lepiej wymawiaj te dwa słowa z szacunkiem. Nawet te łażące po masztach moczymordy obudzone w pijackim śnie wiedzą, że ta nazwa nie wzięła się przez przypadek..Może kiedyś, jeśli zostaniesz tu dostatecznie długo, sam się przekonasz. Poza tym, dlaczego się tak na mnie gapisz? Zdziwiony, że kobieta rządzi tymi szczurami morskimi? Spokojnie, mam to we krwi... ale jeśli myślisz, że przez to straciłam w sobie coś z kobiecości, to się mylisz. W sekrecie przyznam Ci się, że lubię...  hafty.
- Co? – zdziwił się Czytelnik.
- I czego się głupio uśmiechasz pod nosem? Nie takie hafty, jakie dziergają po rumie ci oberwańcy do morza – wskazała za okno, gdzie po pokładzie krzątali się pozostali piraci. – Ja zajmuję się haftami krzyżykowymi. No i jestem dobra w kuchni, a przynajmniej tak mówią ci za oknem. Lenie jedne, nie potrafiliby sobie nawet mewy na surowo przyrządzić…
Kapitan odchyliła się na oparciu krzesła i spojrzała na przyszłego czytelnika. Był jeszcze nieco zdezorientowany, ale jego oczy ciekawie chodziły dokoła. Kapitan wciągnęła potężną chmurę dymu z fajki w płuca i podnosząc głowę wypuściła ją robiąc kilka kółek.
- No dobra – rzekła w końcu. - Idź rozejrzeć się po moim statku. Czuj się jak u siebie, ale bez przesady - nie rozrabiaj i nie przeszkadzaj moim. Aha i uważaj na rum, tamci chlają go jak herbatę.
Kiedy Czytelnik wstał i już miał się oddalić, Cassilera dodała ostro i z powagą:
- I jeszcze jedno! – kiedy ten odwrócił się w stronę Pani Kapitan, ta nagle uśmiechnęła się szeroko - Witaj na pokładzie, Czytelniku!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...